Mezoterapi , tedavi edilecek patolojinin türüne ve derecesine göre değişen maddelerin çoklu yüzeysel intradermal enjeksiyonlar ile uygulanmasını içeren tıbbi bir tekniktir.. Enjekte edilen çözelti çok çeşitli mineraller, vitaminler, amino asitler, nükleik asitler ve ko-enzimler içerebilir . Uygulanan son bileşik, her hastanın ihtiyaçlarına bağlıdır.

Saç tedavilerinde saç dökülmesi ve alopesi tedavisi için hastanın saç derisindeki saçsız bölgelere ve / veya tüm kafa derisine mezoterapi uygulanır..

Bu tedavinin amacı saç dökülmesine veya saç dökülmesine neden olan nedene göre farklılık gösterecektir. Genel olarak amaç şudur:

  • Saç dökülmesini azaltın
  • Hipoaktif foliküllerin aktivitesini uyararak saç büyümesini teşvik edin
  • Saçı oligoelementler ve temel besinler ile güçlendirin

Mezoterapi saç tedavisi ne kadar sürer ve bu saç tedavisini ne sıklıkla yapmalıyım?

Genel olarak saçlar için mezoterapi tedavisi seansı 20 ile 30 dakika arasında sürmektedir. Mezoterapi seanslarının sıklığı haftada 1 ila 2 kez değişmekte olup, saç tedavisinin süresi başlangıçta 3 aydır. Ardından 3 ay boyunca her 15 veya 30 günde bir bakım seansları gerçekleştirebilirsiniz.

Saç mezoterapisi , monoterapide veya rejeneratif hücrelerin oto nakli, LED’ler ve / veya besin takviyeleri gibi diğer saç tedavileri ile kombine edilerek yapılır .

05321516851