Saç Mezoterapisi Nedir?

Ameliyatsız daha kalın, daha güçlü ve daha güzel görünen saçlara sahip olmak ister misiniz?
Saçlarınızı korumak ve incelmiş saçlarınızı eski sağlıklı görünümüne kavuşturmakla ilgileniyor musunuz?
İksir Milano, Saç Mezoterapisi, saç dökülmesi için son derece etkili, cerrahi olmayan bir çözümdür ve ince, donuk saçların kalınlığını ve durumunu artırmaya yardımcı olabilir.

SAÇ DÖKÜLMESİ MEZOTERAPİSİ NEDİR?

Mezoterapi, doğal rejeneratif süreçleri uyaran bir tedavidir. Doğrudan hedef bölgeye küçük dozlarda tıbbi madde sokarak çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etme yöntemidir.

Zararlı çevresel faktörlere, strese, sigara içmeye, uyuşturuculara ve güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak, saçta olumsuz değişikliklere neden olur. Mezoterapi, birçok olumsuz değişikliği tersine çevirmeyi veya durdurmayı mümkün kılar ve yaşlanma karşıtı tıbbın değerli bir bileşenidir.

Saç Dökülmesi Mezoterapisi, saçın uzamasını teşvik eden ve saçın dökülmesini önleyen maddelerin (esas olarak iltihap önleyici ilaçlar, vitaminler ve besleyici maddeler) kafa derisine yüzeysel olarak eklenmesini içerir. İlaçlar, hastanın ihtiyaçlarını karşılamak için bireysel olarak seçilir.

Saçlı deri mezoterapisi özellikle saç dökülmesi ve alopesi sorunu yaşayan kişilere tavsiye edilir. Aşırı saç dökülmesi sıklıkla hem erkeklerin hem de kadınların sorunudur. Bayanlar, bu sorunla mücadele eden erkeklerden daha erken ve daha erken kellik belirtilerinin farkına varırlar. Kadınlarda tedavi etkinliği tatmin edicidir, ancak bazen tatmin edici sonuçların görülmesi birkaç ay kadar uzun sürebilir.

Saçlı deri mezoterapisi koruyucu tedavi olarak da yapılabilir.

TEDAVİ NEYİ İÇERİR?

Saçlı deri mezoterapisi, saç kalitesini iyileştirme, saç dökülmesini azaltma gibi değerli faydalar sağlar ve hatta bazı durumlarda yeni saçların çıkmasına bile yol açar. Saç derisine saç uzamasını uyaran ve saç dökülmesini azaltan maddelerin (esas olarak anti-inflamatuar ilaçlar, vitaminler, besleyici maddeler veya Platelet Rich Plasma) yüzeysel olarak enjekte edilmesinden oluşur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

05321516851