Radyofrekans nasıl uygulanır Radyofrekans Tekniği Nasıl Çalışır?

Radyo dalgalarının içerdiği yoğun enerjinin vücuttaki su moleküllerini ve dolayısıyla kanda bulunan bir takım iyonları harekete geçirdiği biliniyor. Lenf sıvısında bulunan sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum gibi iyonların hareketlenmesi, o bölgede ısının artması anlamı taşımaktadır. bu yolla Radyofrekans Ablasyonu adı verilen sonuç ortaya çıkarak hedeflenen yağ dokuları ve selülitli yağ hücreleri yok edilmektedir.

Radyofrekans bölgesel zayıflama tekniğinde radyo dalgaları yoğun bir biçimde kullanıldığında bölgesel incelme sağlamaktadır. Ancak söz konusu dalgaların yoğunluğu azaltıdığında bu kez de cildin kolajen dokusundaki su moleküllerini harekete geçirmekte ve bu yolla cildin kanlanması ve gençleşmesi sağlanmaktadır.

Radyofrekans ile selülit uygulamasi hangi bölgelere uygulanır?

Selülit uygulamasi için hedef bölgeler :
1) Kalçalar
2) Bacaklar
3) Karın
4) Bel Bölgesi
5) Kollar

Radyofrekans Zayıflama Yönteminin Zararları ve Yan Etkileri Var Mı?

Gerek selülit uygulamasinde gerekse bölgesel yağların kitlesel olarak eritilerek bölgesel incelme/zayıflama amacıyla kullanımında işe yarayan bu zayıflama yöntemi uzmanlar tarafından uygulandığında hiç bir zararı ve yan etkisi olmayan son derece güvenilir bir zayıflama yöntemi olmaktadır. Bu yöntemle etkili bir sonuç alınabilmesi için ortalama olarak radyofrekans yönteminin 6-8 seans devam edilmesi şarttır. Özellikle, bel yağları, kalça, basen, karın ve baldır yağları ve yine aynı bölgelerde bulunan selülit kitleleri, yüzdeki sarkmalar bu yöntemle iyileştirilebilmektedir. Radyo frekans tekniğinde her bir seans ortalama olarak 45 dakika kadar sürmektedir. Her seans 7 günlük aralarla yapılır ve toplamda 2-3 aylık bir sürede uygulama sona erek. Seans sırasında kontrollü ısıtma tekniği kullanıldığı için hiç bir ağrı, acı hissi oluşmaz.

Radyofrekans Kimlere Uygulanmaz

Uygulamasi zor hastalıkları olanlara radyoterapi uygulanamaz (Parkinson,ms,epilepsi,kanser-cilt kanseri vb.). Hamilelik,kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulanamaz.

Radyofrekans Uygulamasi Öncesinde Ne Gibi Hazırlıklar Yapılmalıdır?

Radyo frekansı uygulama öncesinde ve sonrasında masaj yapılmalı, bol su içilmeli, spor ve diyet yapılmalıdır. Bunların yapılması şart değildir ancak bu gibi yöntem ve davranışlar da uygulamanin başarısını ve daha uzun süreli etki yapmasını desteklerler.

05321516851