Elektroterapi olarak da bilinen Pasif jimnastik elektriksel kas uyarımı mantığı ile çalışmaktadır.

Pasif Jimnastik Nedir?
Pasif Jimnastik Kaç Seans Yapılır?
Pasif Jimnastik ile Zayıflama
Pasif Jimnastik Kimlere Uygulanmaz?
Pasif Jimnastik Nasıl Uygulanır?
Pasif Jimnastik Nedir?
Vücutta aktif olarak çalışan kasların yanında, çalışamayan kaslarımız da bulunuyor. Pasif jimnastik çalışmayan kasların radyo dalgaları ile hareketlenmesini sağlıyor.

Problemli bölgeye pedler yardımıyla bağlanarak düşük voltajlı elektrik verilir ve kasların çalışması sağlanır. Bu sayede fiziksel güç harcanmış gibi vücuda enerji harcatır. Birden fazla ped bulunması sayesinde aynı anda vücudun birden fazla bölgesine uygulama yaparak farklı bölgelerdeki kasları eş zamanlı çalıştırabilmektedir. Farklı seviye seçenekleri ile kişiye göre en uygun ayarda uygulama yapılmaktadır.

Uygulama sonrası gündelik hayatı aksatacak herhangi bir olumsuz etki söz konusu değildir. Kişi uygulama biter bitmez normal hayata dönebilir. Yapılan işlemde radyo dalgaları söz konusu olduğundan kalp pili olanlar ve hamileler dışında herkese uygulama yapılabilir. Kalp pili olan kişiler doktorlarına danışmak koşulu ile onay ile uygulatabilir.

Pasif Jimnastik Kaç Seans Yapılır?
Pasif jimnastik uygulaması 15 seans paket halinde uygulama yapılmaktadır. Seans sıklığı haftada 3-5 kezdir.
pasif-jimnastik

Uygulamanın tek seansı ortalama 30-35 dakika sürmektedir. Uygulamanın etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikle 10 seanstan sonra etkisini göstermeye başlayacaktır. Bu etki süresi kişinin metabolik hastalık durumuna, fiziksel aktivite durumuna ve beslenme düzenine bağlı olarak değişim göstermektedir.

Pasif Jimnastik ile Zayıflama
Pasif jimnastik vücuda egzersiz yapılıyor gibi etki verirken enerji harcattığı için dolayısıyla metabolizmada fazla çalışmaya bağlı olarak kalori yakımı olur. Aynı zamanda vücuda gönderilen radyo dalgaları yağ dokularını uyarır ve yağların vücuttan atımına yardımcı olur.

Bu uygulama vücutta toplam kilonun düşürülmesinde tek başına etkili olmaz. Diyet planlamasının yanı sıra diyete destek tedavi olarak da kullanılmaktadır. Pasif jimnastik beraberinde diyetisyen kontrolünde hazırlanacak olan uygun kalori ve besin ögesi içerikli beslenme programı sayesinde aynı zamanda ideal kiloya kavuşmak da mümkündür. Bu uygulama diyet sürecinde olan kişilerin zayıflama süreçlerini hızlandırır. Özellikle diyet yaparken spor yapmaya vakit ayıramayan veya bir fiziksel sorun sebebi ile spor yapamayanlar için güzel bir alternatiftir.

Pasif Jimnastik Kimlere Uygulanmaz?
Kalp pili olanlar,
Hamileler,
Regl döneminde olan bayanlar dışında herkese bu uygulama yapılabilir.
Kalp pili olan kişiler doktorlarına danışmak koşulu ile onay alarak uygulatabilir.

Pasif Jimnastik Nasıl Uygulanır?
Problemli bölgeye pedler yardımıyla bağlanarak düşük voltajlı elektrik verilir ve kasların çalışması sağlanır. Birden fazla ped bulunması sayesinde aynı anda vücudun birden fazla bölgesine uygulama yaparak farklı bölgelerdeki kasları eş zamanlı çalıştırabilmektedir. Farklı seviye seçenekleri ile kişiye göre en uygun ayarda uygulama yapılmaktadır.

Hakkında Sık Sorulan Sorular
Uygulama ile Ortalama Kaç Kilo Veririm?
Pasif jimnastik uygulaması zayıflama yani kilo kaybı sağlayıcı değildir. Uygulanan bölgenin sıkılaşmasını sağlar. Kilo verim hedefi mevcutsa mutlaka diyet ile desteklemelisiniz.

❓Pasif Jimnastik Hangi Bölgelere Uygulanır?
Fazla yağ dokusu bulunan, şikayet yaratan vücudun herhangi bir bölgesine uygulanabilir.

Uygulama ile Birlikte Diyet ve Spor Süreci Hızlandırır mı?
Elbette diyet ve spor olumlu katkı sağlayacaktır.

❓Pasif Jimnastik Sıkılaştırır mı?
Pasif jimnastik çalışmayan kasların radyo dalgaları ile hareketlenmesini sağlayarak uygulama yapılan bölgede hem incelme hem de sıkılaşma sağlıyor.

❓Pasif Jimnastik Ne İşe Yarar?
Pasif jimnastik çalışmayan kasların radyo dalgaları ile hareketlenmesini sağlıyor. Bu sayede fiziksel güç harcanmış gibi vücuda enerji harcatır.

Bu Uygulamayı Evde Kendim Yapabilir miyim?
Uygulamanın yapılabilmesi için hem cihaz hem de eğitimli bir uzman gerekir. Evde uygulama mümkün değildir.

Uygulama Kalıcı Sonuçlar Verir mi?
Beslenmenizde veya günlük aktivitelerinizde büyük bir olumsuz değişim olmadığı süreçte pasif jimnastikte alacağınız sonucu koruyabilirsiniz.

05321516851