Dövmeyi tamamen silmek ya da büyük oranda rengini açmak için tıbbi lazerler (Q-Switched Nd-YAG) kullanılır.

Dövme silme, istenmeyen bir dövmeyi silmeye çalışmak için yapılan bir prosedürdür. Dövme silmede kullanılan yaygın teknikler arasında lazer cerrahisi, cerrahi çıkarma ve dermabrazyon bulunur.

Boya partikülleri lazer ışığını absorbe ettiğinde parçalara ayrılır ve daha sonra bağışıklık sistemi tarafından emilirler. Bu işlem, genellikle birkaç hafta sürer. Dövme ne kadar büyükse, boya partiküllerini kırmak için o kadar çok seans gerekir.

Nasıl Uygulanır?
İşlem sırasında bazı hastalar cilt üzerindeki lastik bir bandın çekilmesi gibi hafif bir acı hissettiklerini belirtir. Birçok uygulamada anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Ancak bazı hastalar lokal anestezi gibi bölgesel bir uyuşturucu maddeyle kendilerini daha rahat hisseder.

Kremlerle ağrı azaltılır. Uygulamadan hemen sonra ciltte beyazlaşma başlar, dövme çevresindeki alanda kızarıklık ve kabarıklık görülebilir. Bu normaldir ve zaman geçtikçe gözden kaybolur.

Dövme silme işleminin hemen ardından enfeksiyon riskini azaltmak için uygulama alanına anti bakteriyel merhem sürülmelidir. Tüm yaş gruplarına, tüm cilt tiplerine her mevsimde uygulanabilir.

Etkisi Ne Kadar Sürer?
İyi sonuç alınması için gereken uygulama sayısı dövmenin ebat, derinlik ve rengine göre değişir.

Vücudun her seans sonrasında maksimum dövme pigmentinin yok edilmesi için uygulamanın 4-8 hafta arayla yapılması uygundur.

Her bir seans 10-30 dakika sürer. Her seansın ardından, vücut daha fazla pigmenti ortadan kaldırdıkça dövmedeki açılma belirgin hale gelir.

05321516851