Akne Nedir?

Tıkalı gözenekler (siyah noktalar ve beyaz noktalar), iltihaplı sivilce ve püstüller ve daha derin topaklar (nodüller veya kistler) ile karakterize edilen yaygın bir cilt hastalığı. Akne yüzde oluşur ve bazen göğüs, sırt ve üst kol / omuzları etkiler. Gençlerin çoğunda bir çeşit sivilce görülse de, yetişkinler de sivilce geliştirebilir veya ergenlik çağındaki sivilcelerini yetişkinliğe taşıyabilir. Çoğu zaman sivilce tedavi uygulanmasa bile birkaç yıl sonra düzelir. Akne, hastayı kötüleştirebilir ve üzebilir. Tedavi edilmeyen sivilce kalıcı izler bırakabilir. Sivilce izini önlemek için agresif ve profesyonel sivilce tedavisi önemlidir. Diyarbakır‘daki en iyi akne tedavisi için İksir Milano Güzellik Merkezi en iyi seçeneğinizdir..

Sivilce Türleri ve Sivilce Nasıl Oluşur?

Akne kirden kaynaklanmaz. İnsan hormonları ergenlik döneminde artar ve cildin yağ bezlerinin büyümesini, yağ üretmesini ve gözenekleri tıkamasını sağlayarak sivilceye neden olur. Beyaz başlıklar (kapalı komedonlar), siyah noktalar (açık komedonlar), sivilceler ve püstüller ve bazen kist veya nodüller (derin irin dolu topaklar) oluşur. Yetişkin akne daha sonra yaşamda gelişir ve hormonlarla, doğumla veya doğum kontrol hapının kesilmesiyle ilgili olabilir.

Diyet

Bazı yiyecekler sivilcenizi daha da kötüleştiriyor gibi görünüyorsa, onlardan kaçınmaya çalışın. Bazı durumlarda, süt / süt ürünleri (özellikle yağsız süt; badem veya tam yağlı süt iyi görünmektedir) veya peynir altı suyu proteini veya kuruyemişler akneyi şiddetlendirebilirken, düşük glisemik diyetler ve artan balık alımının bazı hastalar için akneyi azaltmada yardımcı olduğu görülmektedir. Daha düşük bir BMI (Vücut Kitle İndeksi) de daha az sivilce ile sonuçlanıyor gibi görünmektedir.

Makyaj malzemeleri

Cildinizi sivilcelerden korumak için olabildiğince az kozmetik kullanın. Yağsız, su bazlı nemlendiriciler ve makyaj kullanılmalıdır. “Komedojenik olmayan” ürünler seçin, yani beyaz noktalara veya siyah noktalara neden olmamalıdır. Kozmetiklerinizi her gece yumuşak sabun veya yumuşak bir temizleyici ve suyla temizleyin. Ten rengi bir akne losyonu, lekeleri güvenle gizleyebilir. Yağsız bir fondöten ile birlikte gevşek pudra da örtme için iyidir. Toronto dermatoloji kliniğimiz, akne eğilimli ciltler için mükemmel olan Jane Iredale mineral makyajı sunar.

İksir Milano diyarbakır cilt bakım kliniği ekibi en iyi tedavi planınızı belirlemek için size kapsamlı bir cilt değerlendirmesi sağlayacaktır. Her ay yüzlerce hastaya yardım ediyoruz ve cildinizi temizlemeniz ve güveninizi yeniden kazanmanız için sizin için en iyisini seçmenize olanak tanıyan başarılı ve kapsamlı tedavi yelpazemizle gurur duyuyoruz. Konsültasyonunuz sırasında dermatologlarımız size en uygun sivilce tedavisi seçeneği konusunda tavsiyelerde bulunacaktır..

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

05321516851